Konya Seo, Konya Sosyal Medya, Konya Web Tasarım, Konya Adwords, Konya Dijital Ajans, Konya Sosyal Medya Ajansı

Şu an günlük ortalam 5 veya 6 saat süre geçirdiğimiz elimizden telefonu düşürmediğimiz ve sürekli içerik ürettiğimiz sosyal medya mecrası firmaları ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Herkes sürekli fotoğraflar, videolar, selfiler, yorumlarla sosyal medya mecrasına içeri üretiyor.

Kullanıcıların gönüllü olarak yaptığı bu işten bu platformların sahipleri çok güzel paralar kazanıyorlar ve dünyanın sayılı zenginleri arasında yerlerini alıyorlar.

Sosyal medyanın bireylere, kullanıcılara nasıl bir faydası var?

Sosyal medyanın işletmelere, firmalara ne gibi faydası var?

Bu sorulara profesyoneller tarafından acilen cevap verilmeli. Benim kanaatim şu; sosyal medyanın bireylere kullanıcılara çok fazla faydası olduğunu söyleyemem. Ancak yorumlarıyla işletmelere çok ciddi etkilerinin olduğunu söyleyebilirim. Müşteri memnuniyetini veya memnuniyetsizliklerini yazabilecekleri çok güzel bir ortam olduğunu söyleyebilirim. Bunu da sadece google benim işletmem sayfalarında yapabiliyorlar. Sadece bu google benim işletmem sayfalarındaki yorumları işletme sahipleri silemiyorlar 🙂 bu ise işletme sahipleri için çok önemli bir olay haline getiriyor google benim işletmem sayfasını.

Onun dışındaki diğer sayfalarda facebook, instagram, yotube gibi sayfalarda işletmelerle ilgili yazdığınız yorumları beğenmeyen işletme sahipleri o yorumları anında silebiliyorlar.

Google benim işletmem yorum silme özelliği gelse buna en çok işletme sahipleri sevineceklerdir.

Şunu asla unutmayın

Google benim işletmem olumsuz yorum silme işini ancak yorumu yapan kişi silebilir. Bunun dışında hiçbir şekilde silemezsiniz.

“Google benim işletmem yorumlarını silebiliyorum” diyenlere KESİNLİKLE inanmayın.

Firmalar birbirlerini karalama amacıyla google benim işletmem sayfalarına sahte hesaplarla olumsuz yorumlar yazıyorlar. Bundan şikayetçi olan bir firma görüşmeye çağırdığında görüşmede aynen şunu duydum “sahte hesapla google benim işletmem sayfasın yapılan yorumları kimin yazdığını bulabilirim” diyenler ortalıkta dolaşıyormuş. Böyle bir şey yok. Bunu yapabilirim diyenler yalan söylüyordur. Benden söylemesi 🙂 Bunun tek çözümü hukuki yollardan şikayette bulunabilirsiniz, google a yazı yazılacak şikayet edilen kişinin ip numarası tespit edilecek vs vs vs vs o ip numarası kimin olduğu tespit edilecekte siz yorumu yazan sahte hesabın sahibini bulacaksınız. Çok zor işler. Dolandırılmayın dikkat edin.

Firmalar ölümüne birbirini karalıyorlar, ölümüne rekabet halindeler. Yazık, ahlak, kural vs. hiçbir şey dinlemiyorlar. Google Benim İşletmem Amerika’da en ciddi kullanılan sosyal mecra ve çok ciddiye alınan bir platform. Malesef Türkiye’de ise ciddiyetini tamamen kaybetmiş rakiplerin sahte hesaplarla birbirlerini karaladığı bir mecraya dönüşmüş durumda.

İyilik yap, iyilik bul.

Hoşçakalın.

Murat ÖLMEZ / Reklam Vadisi, Google Uzmanı

Etiketler: google benimi işletmem yorum, google benim işletmem yorum kapatma, google maps yorum kapatma, google işletme yorum silme, google müşteri yorumları silme, google işletmeye yapılan yorum silme, google işletme yorum hilesi, google business yorum kapatma, google işletmem yorum kapatma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir