Seo

Reklam Vadisi, Konya En İyi Dijital Ajans, Konya En İyi Sosyal Medya Ajansı, Konya En İyi Web Tasarım, Konya En İyi E Ticaret, Konya En İyi Seo, Konya En İyi Adwords

Google Seo / Arama Motoru Optimizasyonu

“Search Engine Optimization” kısaltması olarak kullanılan seo türkçeye uyarlanmış haliyle “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir.Arama motoru optimizasyonu kişilerin ve kurumların kullandığı web sitelerinin Google, Yandex, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarında çeşitli anahtar sözcüklerinizde en iyi sıralamalarda çıkmasını sağlamak ve doğrudan doğruya potansiyel müşterilerinize ulaşmayı hedeflemek için uygulanır

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yapılmalı?

İsterseniz duruma şu şekilde bakalım google optimizasyonu üzerine yapılan bir analiz çalışmasında rekabet hususunda yer alan 4 firmaya göz gezdirelim.Yapılan analiz boyunca kendi anahtar kelimelerinde sıralanan bu 4 firmanın istatik değerleri ve müşteri portföylerine baktığımızda arama motoru optimizasyonun ne kadar değerli olduğunu görmekteyiz.Şöyle ki belirli bir anahtar kelimede yapılan çalışmada sıralanan 4 Web sitesine internet kullanıcılarının giriş işlemleri şu şekilde olmaktadır. 1.sırada yer alan siteye kullanıcıların %62 si girerken ikinci sırada yer alan siteye %21 lik bir dilim girmekte ve 3.sırada yer alan siteye ise yalnızca %5’lik bir dilim girmekte, ilk sıralarda bile gözlemlenen bu durum sizce bir firmanın büyümesinin gelişmesinin tamamıyle rastlantı olduğuna mı işarettir yoksa yapılan tüm çalışmaların kuruşu kuruşuna sizlere geri dönmesine mi?

SEO Çalışmasını Nasıl Yapıyorsunuz?

Sektör Analizi

Markanız için geliştireceğimiz Dijital Pazarlama stratejilerinde Hedef Kitlenizi ve hedef kitlenizin isteklerini en iyi şekilde tespit edip, firmanın bulunduğu alanda Rekabet Analizleri yöntemlerini uyguluyoruz ve eksiklerinizi artılarınızı fırsat ve tehditleri göz önüne alarak popüler olmanız için iş fikirleri hazırlıyoruz.

Stratejik planlama ve iş modeli oluşturma;

İhtiyaç duyulan analizler neticesinde belirli bir plan ile kolları sıvıyoruz.İlk olarak site içi seo kriterlerimizi yerine getiriyor daha sonrasında ise sektör değişim göz önüne alınarak sizleri popüler yapmanın yöntemlerini ortaya koyuyoruz.

Trend Analizi ve Değişim

Trend analizi firma içi başarı olarak nitelendirebilirsiniz yıl sonu ve ortaları için belirli satış rakamları, belirli hedeflerimiz bulunmaktadır.Bu hedeflere ulaşılır ulaşılamadığı ortaya konulmakta ,ulaşılamadıysa neden ulaşılamadığı ,ulaşıldıysa bir sonraki yıl için hedefimiz ortaya konulmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmasının Nasıl Yapılır ? İçeriği Nedir?

Site İçi Optimizasyon
Temiz Html 5 Css 3 Kodlama

Kodlamanın Temel kuralları baz alınarak doğru parsellenmiş olan siteler gerek hızlı açılmaları gerekse gereksiz kod içermeleri ile arama motorlarının gözdesi haline gelmiştir

Şematik Belirteçler

Html 5 ın kuralları bir kenara dursun özellikle Google algoritmaları anahtar kelime gibi belirteçlere bakmadığını defalarca belirtildi, bunun yerine sistemli olarak belirtilen parsellerde ne amaçlı kullandığınıza bakmaktadır.

Kullanıcı Deneyimi

Arama motorlarının en temel özelliği sitenin kullanıcıya sağlayacağı bilgi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı bu noktada mobil,tablet ve masaüstü uygulamalarıyla doğru şekilde yönlendirecek olan içerik kullanıcı tecrübesini çoğaltarak ve ziyaretçilerin sitenizi popüler olması yolunda adımlar atmasını sağlayacaktır

İçerik Optimizasyonu

Sitenizin içeriğinde bir makale yayınlamak isteyebilirsiniz fakat makalenizin doğru algoritmalarca oluşturulması ve kelime yoğunluğunun en iyi şekilde ayarlanması gerekir.Örneğin bir makalede altı çizili, italik ve kalın belirgin ile ana anahtar sözcüğünüzün kombinasyonlarına yer verilmelidir Google algoritmasının 120 den fazla kriter bulunmaktadır.

Kombinasyonlar ve Sıkıştırmalar

Site açılış hızı ve doğru kombinasyonla çalışması vazgeçilmez bir özelliktir Özel olarak sıkıştırılmış siteler normal sitelerden 7 kat daha hızlı açıldığını biliyor muydunuz?

Sitedışı Optimizasyon

Backlink

Sitenizin diğer sitelerce popüler olarak gösterilmesi işlemi olarak nitelendirilebilir.Fakat backlink sağlamanında belirli kuralları vardır orneğin ne periyotlarla ve hangi sitelerden backlink alındığı önemlidir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya günümüzde markalaşmanın ve kalıcı tanıtımın en doğru ve en hızlı yontemı olarak karsımıza cıkmaya devam ediyor.Bu noktada arama motorları kişilerin davranışlarını organik olarak gözlemlemek istemesi oldukça doğal bir harekettir.

Optimize Edilmiş Reklamlar

Adwords vb uygulamalarda sitenizin içeriği ve anahtar sözcükleriniz google tekrar lanse edilmektedir. Şu şekilde düşünebilirsiniz belirli bir ücret karşılığında oto yedek parça sözcüğünde reklam satın alıyorsunuz sizce bu saatten sonra arama motorları sizin gprs düşünür mü yoksa jant kaporta sattığınızı mı düşünür?

Rakip Analizi

Rakiplerinizin belirli bir popülerliği (hit) mevcut olabilir bu popülerliğin kaynağını keşfedebilir ve bu kaynağı hatta varsa daha iyi kaynakları kendiniz için kullanabilirsiniz. Şu şekilde düşünebilirsiniz sitenize verdiğiniz backlink ile rakip firmanın sitesine sağladığı backlink arasında ne tür bir fark var gelen ziyaretçi davranışı arasındaki fark nedir.

Dizinler

Dizin siteleri sektörel rehber niteliği taşımaktadır bu sitelerin fazlasıyla farkında olan google, yandex ve bing gibi arama motorları dizinlerde sınıflandırması yapılandırmaları ele alarak sitenizin en doğru anahtar sözcüklerde yer alması yönünde yeniden yapılandırılmıştır.

Bu liste uzadıkça uzar her konu başlığı kendi içerisinde çeşitli kriterlere göre ayrılmaktadır saymaya kalksak belki 300 den fazla farklı kriter sayabiliriz.Bu kriterlerin adının tamamına sanal pazarlama denilmektedir ve bu pazarlama esnasında yasadışı yollarla geliştirilmiş siteler ise 1 2 ay içinde sıralamalarından silinmektedir. Bu noktada önemli olan ise yalnızca ve yalnızca sizin doğru bir çalışma ile en iyi sıralamalarda yer almanızdır.Çünkü müşteri potansiyeli yalnızca en iyi sıralamalarda mevcuttur.Sizlerde ayrıntılı bilgi almak ve sitenize özel bir optimizasyon yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır.Unutmayın siteiçi optimizasyon olmadan sitedışı optimizasyonunuz güçlü olsa da bir şey ifade etmeyecek sıralamalarınız hep geçiçi olacaktır. Bu noktada yetkinliği tam kendini kanıtlamış sıralamaları iyi olan bir web tasarım firması ve ekibi seçmeniz sizlere artı sağlayacaktır.

SEO’nun Avantajları Nelerdir?

SEO hizmeti Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

SEO ile Google’da Üst Sıralarda Olmanız Ne İfade Eder?

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

Arama Motorları Kullanım Oranları

Yani ezici bir üstünlükle Google Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru durumundadır. Bu sebeple Dijital Karpuz olarak biz de Google’ın sıralama algoritmalarına daha hakim olmamız ve Türkiye’den en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Ancak diğer arama motorları büyük ölçüde benzer bir algoritmaya sahip oldukları için, odaklı yapılan tüm Kurumsal SEO çalışmaları diğer arama motorlarında da faydasını göstermektedir.

SEO’nun Avantajları Nelerdir?

+ Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır
+ Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır
+ Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar
+ Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf
+ Daha fazla marka görünürlüğü
+ Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az adwords maliyeti

SEO Hizmeti Uygulama Süreçleri

+ Hedeflerin Belirlenmesi
+ Keyword Analizi
+ Site Uygunluk Analizi
+ Sektör ve Rakip Analizi
+ İçerik Geliştirme Stratejileri
+ Dönüşüm Optimizasyonu
+ Link Analiz
+ Sosyal Medya Metrikleri
+ Data Analizi
+ Daha Fazla İyileştirmek

Google organik sıralamada en önde olun

Herkes ilk sayfada ilk sıralarda çıkan firmaların web sitesini tıkladığı için, bu da size çok büyük avantaj sağlayacaktır.

Pazarlama-Raklam giderlerinden tasarruf edin

Pazarlama ağı kurmak için harcayacağınız masrafları ve reklam giderlerini sıfıra indirecek bir sistem öneriyoruz.

Getiriye ihtiyacınız yoksa bile markanıza değer katar

Beklentiniz olmasa bile google’da görünür olmak marka değerinizi ve firma itibarınızı artıracaktır.

Anahtar kelime uyumundan adwords’de daha az ödeyin

Web site anahtar kelime uyumu sağlanacak ve dolayısıyla adwords’e daha az ödeme yapacaksınız.

SEO’da başarılı olmak için neler yapılmalı?

Web siteniz var ama mevcut müşterilerinizin dışında sitenizi ziyaret eden yoksa sebebi nedir? Neler yapılmalı?

Sayfa Optimizasyonu

+ Meta Title
+ Meta Description
+ Meta Keywords
+ Meta Tags

Site İçi Denetimler

+ Site İçi – Dışı Linkler
+ Kırık Linkler
+ Hatalı Sayfalar
+ Kopya İçerikler

İçerik Pazarlama

+ Hedef Kitle Uygunluğu
+ Tasarım Süreçleri
+ Marka Yansıtıcılığı
+ İçerik Türleri Analizi

Teknik Açıdan SEO

+ Mobil web
+ JS tarama ve içerikler
+ Yapılandırılmış veri
+ HTTPS yapılandırması

Arama motoru kullanım oranları, Arama Motoru Optimizasyonu, google organik sıralama, içerik pazarlama, konya, sayfa optimizasyonu, Seo, Konya Seo avantajları, Konya Seo Hizmeti, Seo ile üst sıralarda olmak, Seo Nedir, Seo süreçleri, site içi denetimler, teknik açıdan seo