Adwords

Reklam Vadisi, Konya En İyi Dijital Ajans, Konya En İyi Sosyal Medya Ajansı, Konya En İyi Web Tasarım, Konya En İyi E Ticaret, Konya En İyi Seo, Konya En İyi Adwords

Google arama sonuçlarında iki çeşit görüntülenme şekli vardır. Birincisi organik dediğimiz para ödemeden normal arama sonuçlarında çıkabilirsiniz. İkincisi ise google arama sonuçlarında sayfanın en üstünde ve en altında kutucuk içerisinde yanında “reklam” yazan paralı görüntülenme seçeneğidir. Paralı görüntülenme sisteminin adına Adwords diyoruz. Yeni adıyla ise Ads diyoruz.

Google organik arama sonuçlarında yer almayan sitelerin google da ilk sayfada ilk sıralarda görüntülenmesinin tek yolu Adwords yani Ads reklamlarıdır. Bu bölümde Adwords yani Ads nasıl çalışır onu anlatacağım.

Google Adwords nedir? Ne İşe Yarar?

Google Adwords, google arama motorlarında sizlerin belirleyeceğiniz fiyatlarla arama kelimelerinizin sponsorlu bağlantılar kısmında yani sıralamaların üst kısmında yer alması işlemi olarak tanımlayabılırız.Bu noktada google adwords te kendi bütçenizi kendiniz oluşturmuş kendi hedef kelimelerinizde kendiniz stratejilerinizi belirliyebilirsiniz.Önemli olan ise bu stratejilerde en az maliyetle en çok karı elde etmektir.

Adwords Nasıl çalışır?

Reklamlarınızı siz oluşturursunuz

Reklam oluşturup işletmenizle alakalı kelime veya öbekler olan anahtar kelimeler seçersiniz. Anahtar kelimeler için fikir alın

Reklamlarınız Google’da görünür

Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google’da arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Artık, sizinle zaten ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapabilirsiniz.

Müşteri çekersiniz

Kullanıcılar, reklamınızı tıkladıktan sonra bir satın alma işlemi yapabilir veya sizinle ilgili daha fazla bilgi edinebilir.

ADWORDS REKLAMLARI

Arama Ağı Reklamları

Google Arama Ağı reklamları, Google üzerinde yapılan aramalar sonucunda gösterilen metin reklamlardır. Organik sonuçların üzerinde ilk 4 sırada yer alırlar. Potansiyel müşterilere, ihtiyaç anında (arama yaptığı anda) ulaştığı için önemli bir reklam modelidir.

Görüntülü Reklamlar

Google Görsel Reklam Ağı, potansiyel müşterilerinize görsel reklamlarla; bir milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan ulaşabileceğiniz bir reklam modelidir. Çeşitli boyutlarda hazırlayabileceğiniz sabit ya da hareketli görsel reklamları; kişi ilgi alanına ve demografik bilgisine ya da site içeriğine göre çeşitli kombinasyonlarda hedefleyebilirsiniz. Örneğin bebek ürünleri ilgi alanına sahip kadınlar ya da bebek ürünleri ile ilgili içeriğe sahip siteler.

Alışveriş Reklamları

Google Alışveriş reklamları, sitenizde bulunan ürünlere tek tek reklam oluşturmadan, ürünlerinizin özelliklerini, resimlerini, fiyatlarını ve promosyonlarını feed olarak eklenmesine izin verip bunları reklamlarda dinamik olarak değiştirerek gösteren bir reklam biçimidir. E-ticaret siteleri için oldukça verimli bir kampanya modelidir. Bu reklamların kullanılabilmesi için Google uyumlu xml oluşturulup bunu Merchant Center’a yüklemek gerekmektedir.

Yeniden Pazarlama

Sitenizi ziyaret etmiş kişilere tekrardan arama ya da görüntülü reklam ağı ile ulaşmanızı sağlayan reklam modelidir. E-ticaret sitelerinde özellikle dinamik remarketing reklamları oldukça etkili olmaktadır.

Video Reklamları

Video kampanyalar, YouTube ve Google Görüntülü Reklam Ağı’nda tek başına veya diğer video yayını içeriklerinde video reklamlar yayınlamanıza olanak tanır. Özellikle marka bilinirliğinizi artırmaya yönelik olarak ya da dönemsel olarak düzenlediğiniz kampanyaları geniş kitlelere ulaştırmak istediğinizde kullanabileceğiniz reklam modellerinden biri de Youtube (Video) reklamlarıdır. Görüntüleme başına ücretlendirme vardır. İzleyiciler reklamı 5 saniye sonra atlayabilirler. İzleyiciler reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa ücret ödemezsiniz.

Anahtar Kelime Analizi

Sektörel bazda anahtar kelimeler tespit edilerek, hedef belirlenir.

Hedef Kitle Seçimi

Belirlenen anahtar kelimelerle doğru bölge ve hedef kitlenin seçilmesi.

Bütçe Analizi

Anahtar kelime ve hedef kitle seçiminden sonra optimum bütçe belirlenir.

Raporlama

Reklamların yayınlanması ve sonuçları detaylı analizlerle raporlanır.

Google Adwords

Google Adwords, Google tarafından geliştirilen bir online reklam modelidir. Model kapsamında, belirlenen anahtar kelimeler ile ilgili Google aramalarına yönelik reklamlar hedeflenebilir. Google Adwords reklamlarının detaylı hedefleme özelliği sayesinde, potansiyel müşterilerinize markanızı, ürün ya da hizmetlerinizi aradıkları noktada ulaşabilir, satışlarınızı gözle görülür bir şekilde arttırabilirsiniz. Google Adwords reklamları konusunda sertifikalı uzmanlarımızla birlikte, markalar için Google Adwords reklam danışmanlığı ve yönetimi hizmeti sunuyoruz.