Reklam Vadisi, Konya En İyi Dijital Ajans, Konya En İyi Sosyal Medya Ajansı, Konya En İyi Web Tasarım, Konya En İyi E Ticaret, Konya En İyi Seo, Konya En İyi Adwords

SSL Nedir?

“Secure Sockets Layer” Türkçeye uyarlanmış hali “güvenli giriş katmanı” kısaltması olarak kullanılan ssl; sunucu ve alıcı arasındaki iletişimi şifreleyerek yapılması işlemidir.

SSL Sertifikası Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

SSL e-ticaret siteleri için bankalar tarafından pos verilebilmesi için şart konulmuştur. Bu şartla birlikte internet kullanıcıları SSL sertifikasına sahip sitelerde güvenli e-ticaret deneyimi yaşamayı tercih etmeye başlamışlardır. SSL sertifikası ve içeriği doğru şekilde çalışan web sitelerinde web tarayıcınızın adres çubuğunda yer alan imlecte “https://” ve yeşil renkli bir kilit logosu bulunmaktadır. Bunun örneği şu anki tarayıcınızın üst kısmına bakarak gözlemleyebilirsiniz. (reklamvadisi.com.tr de ssl kuruludur)

SSL Sertifikası Nasıl Çalışır?

SSL çalışma mantığını şu şekilde kavrayabilirsiniz; 2.dünya savaşı esnasında telsizde belirli bir şifreleme algoritması ile konuşmaya benzemektedir.Bir kişi e-ticaret sitesi üzerinden bir alış-veriş yaptığında girmiş olduğu kredi kartı bilgileri sanal posa yanı bankaya belirli bir algoritma ile iletilmektedir.Bu algoritmanın gücü ssl sertifikalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.Bu sekilde web yöneticisi dahi kimse internet kullanıcısının kredi kartı bilgilerine ulaşamamakta ve saklayamaz. Bu da güvenli bir e-ticaretin gerek kullanıcı açısından gerekse web yöneticisi açısından ilk adımıdır.

SSL Sertifikası Nasıl Kurulur?

Çeşitli SSL sertifikaları bulunmakta ve firma düzeylerine beklentilerine göre şifreleme özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.Bu noktada size en uygun SSL sertifikasını kurdurmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir