Reklam Vadisi, Konya En İyi Dijital Ajans, Konya En İyi Sosyal Medya Ajansı, Konya En İyi Web Tasarım, Konya En İyi E Ticaret, Konya En İyi Seo, Konya En İyi Adwords

Hosting Nedir?

Hosting hakkında detaylı bilgilere yer vermek yerine kısa ve en açıklayıcı sonuçları yazmak müşterilerimiz için çok daha iyi olacaktır. Hosting aslında sizlerin internet dünyasında belirli bir zaman periyodu için kiraladığınız ve sürekli erişilebilir olan hardiskiniz olarak görebilirsiniz.

Bu konuda hosting domain (domain sekmesinde gerekli bilgiler bulunmaktadır) lerinizin yani alan adlarınızın bir hardiske yönlendirilmesi ve bu hardiskin internet ile sürekli erişim içinde kalması ile web sitelerinizin dosyalarına 7 gün 24 saat erişilebilir kılmaya yaramaktadır.İsterseniz bir örnek ile açıklayalım.

www.reklamvadisi.com bizlerin alan adıdır ve bu alan adının yönlenmiş olduğu Control telekominikasyon ve bilişim hizmetlerinin hosting hizmeti sayesinde sizler gece saat 3 te bile olsa bu alan adını browserınıza yazarak sitemizin temel kodlarının ekrana yansımasını görebiliriyorsunuz.

Hosting seçiminde önemli olan hususlar nelerdir?

Her sistemin bir alt yapıya ihtiyacı vardır modern ve teknik bir alt yapı ile sisteminiz çok daha iyi olacaktır.Örnek verecek olursak bilgisayarınızın rami hardiski ekran kartı sizlerin donanımsal bilgilerinizdir ve bu donanımın eksiksiz çalışması için bir arayüz kullanımına ihtiyacı vardır buda Windows 7 – xp gibi sürümlerle mevcut olmaktadır.İşte bu noktada yapısal anlamıyla bilgisayarlardan biraz daha gelişmiş olan hosting makinaları (sunucuları) temelde işlevsel olarak donanım olarak güçlendirilmiş ve kişinin kullandığı yazılım diline göre en iyi şekilde yorumlanabilip ona göre geliştirilmiş olmalıdır.Bu noktada php tabanlı çalışmak isteyen bir kişi zend teknoloji öekirdeğini iyi yorumlayabilen ve sistem gereksinimlerini kodlamaları daha iyi anlayabilen Linux hostingi tercih etmelidir. Fakat arayüz tasarımı olarak asp.net yada asp gibi kodlama dillerini tercih eden bir kişi ise Windows kurulu sunucularda çalışması daha doğru olacaktır. Bu doğruluk sizin web sitenizden alacağınız verimi (hız kalite, kodlama yorumlama) doğrudan doğruya etkileyecektir.Seçim olarak neye karar verirseniz verin sistem yapınıza göre internet korsanlarının varlığı unutulmayarak mükemmel bir hizmet hız gelen internet bağlantısı gibi seçenekler sizlerin ne yazık ki doğrudan etkiniz olan kavramlar olmayacaktır.Bu noktada sunucularına internet bağlantısına güvenen bir data center (sunucular ile dolu oda) ile çalışmanız bu noktada size çok büyük bir avantaj sağlayacaktır. Reklam Vadisi Konya web tasarım hizmetleri Hosting hzmetini doğrudan Aysima Hosting firmasından almaktadır ve bayisi niteliğindedir.

Ne tür Hosting Seçmeliyim?

Günümüzde hazır tabanlı sistemler göz önüne alındığında hosting hizmetlerinide bu yönde geliştirmeye devam etmekte olan datacenterlar,sizlere sisteminiz için en uygun hosting paketlerini seçmeye davet ediyor.Bu noktada sayfamız da yer verdiğimiz fiyat ve nedenleri okuyabilirsiniz.

Joomla hosting, WordPress hosting, Seo hosting, Opencart hosting, Proticaret hosting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir